Mokasíny z jelenicové kůže
a vysoké botky z ovčí kůže

Mokasíny:
Návod na ušití mokasínů z jelenice

Je mnoho důvodů, proč jsou indiánské mokasíny z jelenicové kůže ideální pro vaše děti v každém věku. Nožička není v mokasínkách fixována a díky tomu se přirozeně buduje klenba a posilují svaly kolem nártů a kotníčků. Na chodidlech je spousta reflexních bodů, které se při chůzi po nerovném terénu masírují a tím pozitivně působí na zdravý vývoj dítěte.

Jsou báječné na lezení i chození po louce, na procházky lesem, kde chodidlo skrz jelenici krásně vnímá energii Země. Jsou vhodné i na domácí chození, protože mokasínky dětem umožní skrz měkkou podrážku využít při chůzi i prstíčky na nohách, které jsou tak důležité při vyvažování rovnováhy. Mokasínky jsou ideální i z praktického hlediska. Zavazují se jelenicovou tkaničkou a proto lezoucím dětem nepadají z nožičky. Mokasínky rostou s nožičkou Vašeho dítěte. Až nožička povyroste a botičky budou těsnější, stačí navlhčit podrážku a boky kolem podrážky. Pak můžete vlhkou kůži opatrně roztáhnout na požadovanou velikost. Tak s Vámi botička "poroste" cca 2 roky.

Vysoké botky:
Návod na ušití vysokých botek z ovčí kůže

Pokud nosíte své děťátko v šátku a blíží se chladné počasí, asi hledáte co obout na nožičky, aby byly také v teplíčku, přesto že visí ze šátku ven. Nožičky zahřejí botičky z ovčí kožešiny, které můžete pro své děti ušít samy.


Taky by jste chtěli ušít mokasínky nebo vysoké botky pro svoje děti nebo pro sebe? Zní to krásně, ale jak na to?

Chtěla bych Vás provézt tvořivou cestou - od prvního obkresleného chodidla až k poslednímu korálku, který přišijete na hotové mokasínky.


Jak na to?

Stačí si objednat střih a materiál.
Vypočítám a nakreslím pro Vaše děťátko nebo i pro Vás střih podle obkresleného chodidla.
Podle střihu pro Vás připravím veškerý materiál.
Vše Vám mohu zaslat i s podrobným návodem.
Tak si budete moci mokasíny nebo botičky sešít jako skládačku podle rozkresleného postupu.

Cena za balíček se střihem, materiálem a podrobným návodem na ušití mokasín:

Balíček se vším, co potřebujete k ušití mokasín, si můžete objednat na mé e-mailové adrese (viz kontakty)


Návod na ušití mokasínů z jelenice

Návod na ušití vysokých botek z ovčí kůže